piątek, 26 lipca 2019

Filmowo i teatralnie na Nowych Horyzontach


Weekend na festiwalu zapowiada się interesująco. Razem z Błażejem Grzechnikiem, dyrektorem marketingu i PR festiwalu, polecam sobotnie projekcje.

Nazywam się Greta


Brazylijską balladę queerową wyreżyserował Armando Praça, opowiada o pielęgniarzu szukającym bliskości z pacjentami. Pielęgniarz Pedro szuka gasnącego powodzenia i szczęścia. Projekcja dziś i w przyszłą sobotę o godzinie 9.45, w poniedziałek o godzinie 21.45. 

Między morzem a oceanem

W sekcji Mistrzowie festiwal prezentuje kolejny film reżysera, którego znają widzowie Nowych Horyzontów. Isaki Lacuesta wraca, by opowiedzieć dalszy ciąg losów bohaterów Legendy o czasie. Dwaj romscy chłopcy dorastają po śmierci ojca. – Film przyjaźni i męskości jest subtelny, delikatny – poleca Błażej Grzechnik. Projekcje: w sobotę o godzinie 16, w poniedziałek o godzinie 10, w czwartek o 13 i w następną niedzielę o godzinie 18. 

Jessica Forever


Tytułowa Jessica opiekuje się nastoletnimi sierotami, muszą przetrwać w nieprzyjaznym świecie. Debiut Caroline Poggi i Jonathana Vinela jest oryginalną wariacją na temat sf. Projekcje: w sobotę o godzinie 19, w niedzielę o 10, w piątek o 21.45. 

Deerskin

Quentin Dupieux zawojował sekcję Piętnastka Reżyserów na ostatnim MFF w Cannes. Nic dziwnego, bo szalona opowieść o kurtce z frędzlami, która jest główną postacią nie tylko w filmie, ale też w głowie bohatera, po prostu wciąga widzów... w swoiste szaleństwo. Opowieść bardzo nowohoryzontowa i przekraczająca granice wyobraźni. Projekcje: w sobotę i w poniedziałek o 21.45, w przyszłą sobotę o godzinie 22.15 i kończącą festiwal niedzielę o 13.15. 

Spektakl Chroma. Księga kolorów


Festiwal razem z Teatrem Muzycznym Capitol zaprasza na spektakl. Prapremiera światowa w sobotę, następne spektakle w niedzielę i w poniedziałek, ale niestety biletów już nie ma. Są na wtorek, na godzinę 19 – sprzedaż prowadzi MFF Nowe Horyzonty. Już jestem ciekawa tej inscenizacji książki Dereka Jarmana. Wybitny brytyjski reżyser zajął się kolorami z niecodziennej perspektywy – umierając na AIDS i tracąc wzrok. Spektakl wyreżyserował Rafał Matusz, a wystąpią: Przemysław Kozłowski (na co dzień aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego) i Błażej Wójcik. 

Małgorzata Matuszewska

Fot. Arte France Cinéma, Photographers Maziarz/Rajter, materiały prasowe Festiwalu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz